Główna Księgowa / Główny Księgowy

Ogłoszenie numer: 3648666, z dnia 2020-09-22

Nasza firma należy do przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku, realizującą budownictwo przemysłowe, Świadczymy usługi na terenie całej Polski od 20 lat. Obecnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: śląskie / Zabrze

Opis stanowiska

  • Bieżące i prawidłowe prowadzenie księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej,
  • Dokonywanie wyceny aktywów i pasywów, ustalanie wyniku finansowego oraz podstaw do opodatkowania i podatku dochodowego,
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych, sprawozdań GUS, NBP,
  • Odpowiedzialność za politykę rachunkowości i plan kont,
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (GUS, ZUS, US), współpraca z bankami oraz doradcami podatkowymi,
  • Przygotowywanie niezbędnej dokumentacji do audytów oraz kontroli skarbowych,
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • Zamknięcie miesiąca i roku obrachunkowego min. analiza kosztów i przychodów, tworzenie rezerw kosztowych,
  • Przygotowanie raportów i zestawień (m.in. księgowych, finansowych, rozrachunkowych itp.),
  • Monitorowanie zobowiązań i należności oraz nadzór nad windykacją,
  • Weryfikacja poprawności i klasyfikacji kosztów oraz weryfikacja aktywów i pasywów poprzez kontrolę dokumentów oraz analizę zapisów i sald kont księgowych,
  • Analiza i bieżąca kontrola poprawności zapisów księgowych pod kątem prowadzonej działalności,
  • Rozliczenia finansowe, nadzór nad obiegiem finansowym firmy.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość),
  • Minimum 5-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • Bardzo dobra znajomość Programów finansowo-księgowych,
  • Bardzo dobra znajomość aktualnych przepisów podatkowych, Ustawy o Rachunkowości, Ustawy o VAT oraz Krajowych Standardów Rachunkowości..
  • Umiejętność identyfikowania problemów oraz poszukiwania i wdrażania lub rekomendacji rozwiązań.
  • Umiejętność analitycznego myślenia,
  • Umiejętność sprawnej organizacji pracy, dokładność, sumienność,
  • Duża samodzielność w działaniu.

Oferujemy

  • Umowa o pracę w firmie średniej wielkości o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie.
  • Odpowiednie narzędzia pracy.
  • Bardzo dobra atmosfera w pracy.