Młodszy bibliotekarz

Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach
Miejsce pracy: Zabrze
Numer: StPr/20/2093
OBOWIĄZKI:
- Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach poszukuje kandydata na stanowisko: młodszy bibliotekarz - Miejsce wykonywania pracy: Oddział Biblioteki w Zabrzu- Rodzaj umowy: umowa o pracę- Wymiar czasu pracy: pełny wymiar czasu pracy (praca zmianowa)- Opis stanowiska pracy :1. udostępnianie materiałów bibliotecznych z wykorzystaniem programu Aleph,2. obsługa komputerowych baz danych i pozostałych źródeł elektronicznych oraz pomoc w korzystaniu z zasobów elektronicznych Biblioteki SUM,3. porządkowanie zbiorów drukowanych znajdujących się w bibliotece,4. wykonywanie skanów i kopii,5. prowadzenie działalności edukacyjno informacyjnej (m.in. szkolenia biblioteczne)6. uczestnictwo w organizowaniu wydarzeń kulturalnych przygotowywanych przez Bibliotekę SUM.- Praca w godzinach: 7:30-19:30 według harmonogramu.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne:- wykształcenie wyższe bibliotekarskie lub inne wyższe odpowiadające profilowi Biblioteki SUM,- biegła obsługa komputera i urządzeń biurowych,- swobodne korzystanie z Internetu i umiejętność wykorzystania go w pracy,- znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.Wymagania pożądane:- wiedza z zakresu pracy w bibliotece,- znajomość formatu MARC21 rekordu bibliograficznego oraz przepisów katalogowania,- umiejętność pracy zespołowej oraz samodzielnej organizacji pracy, w tym sprawnej i szybkiej realizacji powierzonych zadań,- wysoka motywacja do samokształcenia,- kreatywność w zakresie organizacji przedsięwzięć promujących korzystanie ze zbiorów i usług biblioteki,- umiejętność radzenia sobie z presją czasu i stresem,- dodatkowy atut stanowi znajomość programu bibliotecznego Aleph oraz udokumentowany staż pracy w bibliotece naukowej.

Miejsce pracy:

Zabrze

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

3 200 - 3 700 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach