Rybnik ogłoszenia – praca w Rybniku

oferty pracy z Rybnika

Szukasz pracy w Rybniku? Okazuje się, że możliwości zatrudnienia jest tu całkiem sporo. Rybnik znajduje się bowiem w jednym z najlepiej uprzemysłowionych regionów południowej Polski.

Chociaż miasto słynie z przemysłu wydobywczego – znajdują się tutaj bogate złoża węgla kamiennego – nie tylko górnicy znajdą zatrudnienie w tym regionie. Na jakie oferty najczęściej można natknąć się w Rybniku? Ogłoszenia dotyczą przede wszystkim dwóch kategorii zawodów – szeroko pojętej branży budowlanej oraz tej związanej z nowymi technologiami.

Praca w Rybniku

Oznacza to, że w Rybniku pracę bez problemu znajdą betoniarze, zbrojarze, brukarze, cieśle, stolarze budowlani czy dekarze i inżynierowie. Z drugiej strony istnieje ogromne zapotrzebowanie na analityków, testerów i operatorów systemów komputerowych oraz programistów i projektantów stron internetowych.

Nie czujesz się swobodnie w wymieniowych branżach? Nic straconego – w Rybniku swoje siedziby mają również duże firmy motoryzacyjne. Osoby posiadające umiejętności blacharzy, lakierników, a także elektrycy, elektromechanicy i różnego rodzaju monterzy również są tam mile widziani.

Rybnik ogłoszenia – znajdź pracę

Pracę w Rybniku możemy znaleźć między innymi za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy bądź serwisów internetowych. Mimo deficytu pracowników z wymienionych wyżej sektorów widać wyraźnie, że bardzo wiele z nich dotyczy branży usługowej i pracy biurowej.

„Zatrudnię kelnera i barmana”, „Doradca klienta indywidualnego”, „Dam pracę kucharzowi”, „Fryzjer damsko-męski, od zaraz”, „Sprzątaczka do biur” – to tylko niektóre z nich. W wielu tego typu ofertach wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane, a pracodawca zapewnia szkolenie przyuczające do zawodu. Można się spodziewać, że podobnych ogłoszeń będzie coraz więcej – równocześnie z przemysłem ciężkim i nowymi technologiami miasto stara się rozwijać również sektor usług.

Zarobki – województwo Śląskie

Nie tylko łatwość w znalezieniu pracy przyciąga do Rybnika specjalistów z różnych dziedzin. Kolejnym atrakcyjnym czynnikiem są stosunkowo dobre zarobki, charakterystyczne dla całego województwa śląskiego. Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń w 2018 r. wynika, że mediana miesięcznej płacy mieszkańców tego regionu wynosi 4300 zł brutto. Pensja 25% najlepiej opłacanych pracowników była w ubiegłym roku wyższa niż 6220 zł brutto. Jedna czwarta najgorzej zarabiających otrzymywała co miesiąc wynagrodzenie poniżej 3205 zł brutto.

W województwie śląskim najwyższe zarobki otrzymują osoby pracujące w wielkich korporacjach, zatrudniających powyżej 1000 osób. Najgorzej opłacani są pracownicy mikroprzedsiębiorstw liczących do 9 osób.

Wyślij komentarz

© Copyright 2024 - Witaj w Rybniku!